Náboženství

    Tato stránka nabízí přípravy na náboženství dětí. Tyto texty mohou sloužit především katechetkám a katechetům. Na těchto stránkách jsou přiloženy dokumenty pro jednotlivé vyučovací hodiny jednotlivých tříd, od první třídy až do maturitního ročníku. Jedná se o text, který dostávají děti jako výstup z hodiny, a ze kterých se doma následně učí a doma si o tématu s rodiči (zvláště mladší děti) povídají. Hodiny jsou samozřejmě uzpůsobovány tomu, jak bystré děti jsou. To, co je zde předloženo, je spodní laťka.

    Protože tyto přípravy vznikají během mého pastoračního působení, prosím o shovívavost s tím, že jednotlivé ročníky budou dodávány postupně, jak si je budu připravovat.

    Chtěl bych upozornit, že se jedná o mé osobní přípravy, které jednak nejsou schváleny žádnou církevní autoritou a zároveň jsou připravovány v plném pastoračním vytížení, takže se omlouvám za nedostatky a za případné chyby.

 

    Rovněž bych Vás chtěl poprosit, když v nějakém textu neleznete nějakou chybu (především faktickou), abyste mě o tom informovali, abych mohl chybu opravit. Příprav, které dělám během jednoho týdne, je mnoho, a tak bych se velmi divil, kdybych někde nenapsal nějakou chybu.

 

 

 

Milovat Boha a milovat bližního - I. třída 

Poznáváme Písmo svaté II. třída

Liturgický rok a liturgické slavení - III. třída
Dějiny spásy - IV. třída

Ježíšův život - V. třída

Vyznání víry - VI. třída

Život z víry - morálka a svátosti - iniciační svátosti - VII. třída

Život z víry - morálka a svátosti - svátost smíření, cíl cesty - eschatologie - VIII. třída

Liturgický rok, liturgické slavení a církev 21. století - IX. třída

Pentateuch a knihy historické - X. třída

 Knihy prorocké a sapienciální, NZ - XI. třída

Vyznání víry - XII. třída

Život z víry - vyznání víry, morálka a svátosti - XIII. třída