Kniha návštěv

Datum: 03.05.2018

Vložil: Radoslav

Titulek: Zaujímava web prezentacia a aktivity katolíckeho kňaza

Pozdravujem Ťa Martin. Pozeram že si stále akčný a snažíš sa byť dobrým a pokorným kňazom. Páči sa mi, že Tvojím vzorom je kňaz a mučeník totalitnej doby Josef Toufar . Prajem Ti všetko dobré v Tvojom 8. roku nastávajúcej kňazskej služby. God bless you !

Datum: 08.05.2018

Vložil: P. Martin

Titulek: Re: Zaujímava web prezentacia a aktivity katolíckeho kňaza

Mockrát děkuji za pozdrav, za reakci i za přání. Prosím o modlitby.
S požehnáním P. Martin

Datum: 29.01.2019

Vložil: Jitka Těmínová

Titulek: Re: Zaujímava web prezentacia a aktivity katolíckeho kňaza

Vzor je jedna věc a konkrétní postoje jsou věc druhá. Bohužel.

Datum: 19.03.2017

Vložil: Smithe377

Titulek: John

Say, you got a nice blog post. Really Cool. ffebecacekdfgdfe

Datum: 25.05.2015

Vložil: Iveta

Titulek: Cyklus IVN

Chvála Kristu,
tématem cyklu IVN by mohla být Lidová zbožnost.
Já vím pouze o Růženci a Májové pobožnosti.
Do Lidové zbožnosti zřejmě patří i procesí - májové a s Monstrancí, které neznám. A zřejmě i poutě.

Což mě vede k prosbě, zda byste nevytvořil mapu Pražské arcidiecéze s nejdůležitějšími poutními místy, kde byste měl popis místa, datum poutě i popis svatého a jeho obraz nebo obraz poutního místa.
Mohlo by to být prospěšné pro plánování poutí, výletů a jistě by to oslovilo věřící i hledající. Měli bychom i udržet tradici pro další generace.

Požehnaný výběr cyklu INV pro život křesťanů, hledajících i ostatních návštěvníků vašich stránek přeje Iveta

Datum: 21.11.2017

Vložil: Čáp

Titulek: Re: Cyklus IVN

Ano, to by bylo super. Otázka je, zda to není spíš úkol pro někoho na pražském arci biskupství, kdo to bude mít tak min. na půl úvazku na púl roku.

Datum: 08.04.2015

Vložil: Iveta Zemanová

Titulek: Křížová cesta podle Janova evangelia

Drazí,
ráda bych vám doporučila Křížovou cestu podle Janova evangelia.

Při čtení a při rozjímáním nad textem jsem se úplně zhrozila nad svým životem a nad svou minulostí, o které vím, že byla hříšná, ale stále jsem si myslela, že jsem byla čestná a spravedlivá.

Nyní po křtu se snažím žít podle evangelia, ale mám před sebou ještě náročnou cestu, abych tuto křížovou cestu mohla v pohodě přečíst.

Tuto křížovou cestu si zřejmě projdu i během roku a ne jen v postní době, protože se musím neustále obracet.

Bojíte se, že se tato Křížová cesta dotkne vaší spravedlnosti?

Datum: 05.03.2015

Vložil: Iveta Zemanová

Titulek: Křížová cesta - půst, modlitba a almužna

Drazí,
ráda bych doporučila k přečtení Křížovou cestu z druhého týdne postní doby.
Text promlouvá přímo k mému nitru, o přístupu k úkonům postu - k půstu, k modlitbě a k almužně již delší dobu rozvažuji, protože bych ráda prožila obrácení, které by bylo znát na mém chování a nebylo by jen pouhou přetvářkou.
V této křížové cestě není psáno o utrpení našeho Pána Ježíše Krista, ale je psáno o našem utrpení a jak pomocí půstu, modlitby a almužny se z tohoto stavu vymanit a jak proměnit naše životy k plnohodnotnějšímu životu.
Požehnané postní období
Iveta Z.

Datum: 20.01.2015

Vložil: Martin Sklenář

Titulek: Informace

Drazí návštěvníci těchto stránek. Chtěl bych vás požádat, aby kniha návštěv byla zachována pro svůj původní účel - jako možnost někomu doporučit něco z těchto stránek - nějakou konkrétní hodinu náboženství, nějakou homilii. Případně se vyjádřit k těmto stránkám (viz otázka, co byste zde rádi našli). Kniha návštěv není ke sdělování vlastních myšlenek. Prosím, abyste na jednotlivé poznámky nereagovali (toto právo ponechávám pouze sobě). Důvod je jednoduchý - aby tato doporučení byla přehledná.
Přesto bych Vám nechtěl brát možnost o některých věcech, spojených s tématy, která na těchto stránkách jsou otevřena, diskutovat. Za tím účelem jsem tedy založil stránku "diskuze".

Mockrát děkuji za pochopení.

Datum: 19.01.2015

Vložil: Iveta Zemanová

Titulek: Sociální nauka církve 14.hodina - Manželství

Milý otče Martine,
vy jste se dotkl v kapitole o prospěchu manželů i odpuštění. O odpuštění přemýšlím od přečtení knížky Cesta k dokonalosti od Terezie od Ježíše, neboť sv. Tereza tam modlitbu Otčenáš rozebírá podrobně.
Při modlitbě prosím ...odpusť nám naše viny jako i my odpouštíme naším viníkům... Já prosím Pána, aby mi odpustil jako já odpouštím. Opravdu jsem odpustila? Jaké odpuštění mohu čekat?
Už několikrát jsem se setkala s tím, že pokud se k druhému, který mi něco špatného udělal, budu chovat ošklivě a dávat mu najevo, že jsem mu neodpustila, tím vše zhoršuji, ale když otevřu náruč a začnu se chovat mile, tak nakonec změkne i ten druhý. Samozřejmě v tom musí být upřímnost, láska a trpělivost, protože láska působí nádherně, ale postupně.
K odpuštění je vždy dobré přistupovat s pokorou a s kajícností a přiznat i svou chybu, protože zvlášť v manželství nic nepochází jen z jednoho z manželů, vždy na tom mají vinu oba.
Ono samotné odpuštění je nádherná věc, která otvírá cestu k druhému. Ovšem je to těžká věc, zvlášť když v dnešní době se nic neodpouští a vše se vrací. Pokud neodpustíme, tak si zatvrdíme srdce a tím se uzavřeme druhým a v manželství jsme zde pro druhého.
Požehnaný týden Iveta

Datum: 15.01.2015

Vložil: Isabela

Titulek: Co bychom chtěli zde najít v postní době? osoba Ježíše Krista

V postní době bychom měli zaměřit zrak na Krista. Po křtu působí Ježíš již veřejně, tudíž máme o něm a jeho životu zprávy. Křesťané by měli jeho život, jeho smýšlení a jeho činny následovat.
Jak se máme chovat a co máme následovat? Známe Ježíše Krista?

A život věčný je v tom, když poznají tebe, jediného pravého Boha, a toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista. (Jan 17,3)

Datum: 17.01.2015

Vložil: Martin Sklenář

Titulek: Re: Co bychom chtěli zde najít v postní době? osoba Ježíše Krista

Mockrát děkuji za příspěvek!

Domnívám se, že na Krista bychom se neměli zaměřit jen v postní době, ale v celém liturgickém roce. K tomu nám napomáhají i jednotlivá evangelia, kterým během roku nasloucháme. To, že se čte v neděli v kostele evangelium, není jen přečtení nějakého biblického úryvku, ale je to právě velmi silná výzva k tomu, abychom podle tohoto slova (podle Ježíšova učení a jeho příkladu) také žili.

Tím se dostávám k odpovědi na Vaši reakci (za kterou skutečně mockrát děkuji). V tuto chvíli začínám přidávat na tyto stránky nedělní homilie. Rovněž na těchto stránkách můžete nalézt například internetovou výuku náboženství, která se věnuje sociálnímu učení círve, tedy křesťanství v praxi.

V postní době bych k tomuto rád připojil něco, co je vlastní pro postní dobu (tu prožíváme zvláště na základě tří prvků - půst, modlitba a almužna). Já na těchto stránkách mohu nejspíš přiložit jen něco, co bude spojeno s modlitbou. K dalším dvěma prvkům mohu pouze povzbuzovat a vybízet.

Ještě jednou děkuji za Váš příspěvek a těším se na reakce dalších. R.D. Martin Sklenář

Datum: 15.10.2014

Vložil: Martin Sklenář

Titulek: Kniha návštěv

Zde můžete vyjadřovat své názory, napsat, co vám na stránkách chybí, vyjádřit se k některým tématům, případně nějaké téma (článek, hodinu náboženství...) doporučit ostatním.

Přidat nový příspěvek