Datum: 14.11.2017

Vložil: P. Martin Sklenář

Titulek: Re: Re: Re: Upadá to opravdu úplně všude???

Já jsem knězem v duchovní správně. Do tohoto roku jsem byl farním vikářem, to znamená, že jsem neřešil skoro vůbec majetkové věci, opravy, apod. Navíc byl ve farnosti vždy farář, takže jsme si mnohé věci rozdělili. Nyní vše dělám sám, mám farnost s devíti kostely, se sedmnácti obcemi...
Myslím, že hlavním posláním kněze je být mezi lidmi (pastýř, který je mezi lidmi, který je jimi "cítit"). A jsem skutečně rád, že v těchto měsících mohu tuto radost z kněžství prožívat. Že mě lidé v hojné míře zvou k sobě na návětěvu, že se účastním různých akcí v obci... Tedy že nežiji ve virtualitě, ale mezi lidmi...
Stránky byly vždy jako doplněk k pastorační činnosti (abych se ve volném času neflákal a byl prospěšný). Vždy jsem to vnímal spíše jako bolest, že jako kněz mám tolik času psát tolik textů. Nyní konečně nemám čas na to, abych každý týden psal nějakých 7 hodin nedělní homilii, další 4 hodiny lekci IVN... A mám z toho opravdu radost!
I tak věřím, že těch materiálů je zde mnoho. Navíc já s nimi mohu pracovat ve farnosti, ve které působím. Lidé si mohou číst materiály. Mohu s nimi pracovat při výuce náboženství dětí, dospělých... Pro mou pastorační činnost stránky rozhodně nejsou "mrtvé", ale naopak nacházejí své uplatnění - to, pro co jsem je tolik let budoval. Častokrát, když jsem psal dané texty, jsem bojoval s tím, že píši vlastně "do šuplíku". Nyní s tím mohu částečně pracovat. A zároveň si říkám, že třeba větší množství lidí objeví tyto texty později (s nadsázkou říkám, že třeba budou jako autor objevený až po své smrti :-)).

Věřím, že i Vám mohou stránky nadále sloužit a že zde naleznete mnoho textů, které vás mohou provázet a povzbuzovat na vaší cestě. Prosím vás o vaše modlitby.
S požehnáním
P. Martin Sklenář

Přidat nový příspěvek