Datum: 16.08.2016

Vložil: Marie

Titulek: SZ - Doba před potopou světa

Chvála Kristu!
Mohu se zeptat? Při četbě knihy Genesis jsem natrefila na část, které nerozumím, odehrává se v době Noeho ještě před potopou:
"Když se lidé počali na zemi množit a rodily se jim dcery, viděli synové božští, jak půvabné jsou dcery lidské, a brali si za ženy všechny, jichž se jim zachtělo. Hospodin však řekl: 'Můj duch se nebude člověkem věčně zaneprazdňovat. Vždyť je jen tělo. Ať je jeho dnů sto dvacet let.' Za oněch dnů, kdy synové božští vcházeli k dcerám lidským a ty jim rodily, vznikaly na zemi zrůdy, ba ještě i potom. To jsou ti bohatýři dávnověku, mužové pověstní."
Následuje vyprávění o tom, jak byli lidé zkažení a Hospodin se rozhodl smést je z povrchu zemského, ale Noe u něho našel milost.
Kde se vzalo v Bibli takové vyprávění? Chápala bych to jako reakci na nějaké pověsti, které v té době kolovaly mezi lidmi o dávných dobách, ale proč pak Bible tyto pověsti nevyvrací, ale potvrzuje? A kdo jsou to ti synové božští? Přijde mi nelogické, že Bible popisuje, jak od Adama se rodili potomci a najednou se na jakoby "přemnožené" lidské dcery vrhnou nějací božští synové (nevyznívá to, že by se těch lidských dcer ptali, jestli o to stojí), a rodí se jim děti, které jsou zrůdy a od té doby to jde s lidmi z kopce, takže to skončí až potopou...??
Možná řeknete, že je to obraz toho, že se lidé obrátili k pohanským bohům jiných národů, ale zde jasně stojí, že to byla aktivita těch božských synů a ne lidí. A Bůh na to reaguje poznámkou, že lidé jsou jen tělo. Opravdu nerozumím.

Přidat nový příspěvek