Datum: 16.02.2015

Vložil: Iveta Zemanová

Titulek: 6. neděle v mezidobí - Malomocenství

Chvála Kristu,
s chorobou malomocenství se mi při čtení homilie na evangelium spojilo "a žijte v lásce, tak jako Kristus miloval nás a sám sebe dal za nás jako dar a oběť, jejíž vůně je Bohu milá" (Ef 5,2). Protože pokud se druhým z lásky otevřu, mohu očekávat, že mi druhý ublíží, čímž se vystavuji nemoci malomocenství, neboť buď se uzavřu do sebe a raději uteču do samoty a zatvrdím své srdce, aby mi už nikdo neublížil nebo budu šťastná, protože mohu přijít k Ježíši a poprosit ho: „Chceš-li, můžeš mě očistit.“ (Mk 1,40).
A protože Ježíš uzdravuje svou láskou, tak při uzdravování se ve mně láska, kterou jsem již před tím rozdávala svou otevřeností a svou službou druhým, se musí zvětšit. Toto znásobení lásky musí vést k ještě větší otevřenosti pro druhé.

S popisovaným soucitem souvisí to, že Terezie z Avily, ctnost čistá láska nazývá vášeň. On Ježíšův soucit je projev čisté lásky. V dnešní době pojem vášeň spojujeme se sexuální oblastí jako něco špatného. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, že pokud mám něco ráda, tak opravdu jsem vášnivá a pokud mi něco vadí, tak to svou vášní vyjádřím a pokud jsem spokojená, tak svou vášeň zase nasměruji do rozdávání lásky druhým..
Iveta

Přidat nový příspěvek