Datum: 04.02.2015

Vložil: Iveta Zemanová

Titulek: 4.neděle v mezidobí, 1.2.2015

Chvála Kristu,
tuto homilii jsme tuto neděli neslyšeli v kostele, ale zaplať Pán Bůh, že si ji můžeme projít a rozjímat nad ní.
Začnu asi hned u toho, že i já málem podlehla tlaku okolí, jelikož jsem tento týden neměla čas na přečtení, když mám chvilku volnou, tak jsem raději v Boží přítomnosti sama nečině - jen být s ním, a po zážitku peskování nad vaším rozmělňováním Božího slova jsem chtěla napsat, abyste napsal vždy resumé :-). Ale jen jsem se začetla, hned jsem poděkovala, že jsem včera už večer nechtěla nic psát a že jsem to odložila na dnešek, protože takto dopodrobna rozvedený smysl Božího slova, bych sama nezvládla a jsem ráda, že znám člověka, který má tento dar a že ho používá a pokud se to někomu nelíbí, tak má svobodu a nemusí na vaše mše chodit.
Se zatvrzelostí srdce se mi hned pojí má nedělní návštěva Setkání Církve bratrské, kde kazatel měl připravené čtení z proroka Jóela a kázání měl zaměřené na v. 2,13: "Roztrhněte svá srdce...", což bychom měli všichni udělat a pustit k sobě do srdce Pána se svým slovem, neboť pro nás je srdce životně důležitý orgán a potřebujeme jej proměnit, aby změklo a přijalo Boží lásku.
O síle slova mluvil i arcibiskup Dominik Duka v katedrále při mši 2.2., která byla obětována řeholníkům a zasvěceným. Mluvil o tom, že ve společnosti se odráží naše nedodržování slova, které dáme. Síla našeho slova je malá a nedůvěryhodná, což se opravdu odráží v celé společnosti..
Arcibiskup to ukazoval na dnešním stavu manželství, což souvisí se 2. čtením, kde sv. apoštol Pavel nabádá manžele, aby měli na mysli věci Pána.
Pán vždy své slovo dodržel a proto my křesťané máme také a tím ovlivňovat naše okolí. Vždyť při uzavírání manželství dáváme slib v dobrém i v špatném, proto se nemáme hned zaleknout nějaké zkoušky, ale být trpělivý a vytrvat. Člověk neví, pro jaké dobro to je potřeba.
odpověď:
Snažím se, aby šel pryč nečistý a aby to špatné, které ve mně činí, zemřelo. Ježíši Kristu nechci ubližovat, i když ...
Iveta

Přidat nový příspěvek