Datum: 20.01.2015

Vložil: Isabela

Titulek: 2. neděle v mezidobí

Zatím jsem přečetla pouze slova k evangeliu, protože jsou velmi hluboká a musím o nich v klidu přemýšlet.

Ten dovětek k aktualizaci pro dnešní dobu tam ani není potřeba, neboť to vyplívá z celého textu.

Se sdělováním o setkání s Ježíšem jsem se setkala pouze u lidí, kteří se zasvštili Bohu buď v řeholním společenství, či jako kněží. U věřících jsem se setkala o svědectví pouze výjimečně, většina pouze má jen povrchní vztah nebo jsou natolik uzavření ve svých představách, že Pána do svého života nechtějí pustit, protože se bojí, že nebude po jejich. Jiní jsou nadšení zpočátku, ale když narazí na neochotu či na uzavřenost druhých leknou se a berou to jako, že jim dali možnost, ale druzí nechtějí, tak nemá cenu se snažit. U starších věčících tam je to komplikované, protože se bojí, co si druhý pomyslí, ale v soukromí, když druhému důvěřuje, tak sdělí své nádherné zkušenosti. Nevím, jak jiné církve, ale u katolíků nás ani nevedou druzí (starší ve společenství) ke sdělování zkušeností s Pánem Ježíšem Kristem. Ve společenství jde jen o setkání, popovídání a maximálně o modlitbu, ale o mluvení o živém Bohu v našem životě to neznám.

Přidat nový příspěvek